El Salsero

  Zespół powstał w roku 2007 na Kostaryce jako konsekwencja moich szalonych pomysłów, których jak do tej pory mi nie brakuje... czasami czuję się bardzo zaniepokojony każdym kolejnym z nich ;) ... Ale wracając do tematu...

Podczas podróży do Ameryki Centralnej udało mi się zgromadzić wokół mojej osoby grupę fantastycznych muzyków oraz przyjaciół, którzy zawierzyli mi i dali się porwać przez Atlantyk na jedno z najwspanialszych Tournee jakie było nam wszystkim dane przeżyć. Przez 3 miesiące podróżowaliśmy po Polsce, odwiedzając większe oraz mniejsze miasta, koncertując w dużych, prestiżowych salach koncertowych, mniejszych klubach oraz najprostszych knajpach, gdzie za każdym razem publiczność przyjmowała nas z wielkim entuzjazmem. 

  W tym roku mija dokładnie 10 lat od trasy koncertowej po Polsce. Z tej okazji w październiku 2018 r. zagraliśmy dwutygodniową trasę koncertową pod nazwą EL SALSERO MAZOVIAN TOUR 2018 "UNIDOS POR AMOR A LA SALSA".

Plakat_projekt_październik2018

Allan Guzman - Voc

Allan Guzman, kostarykański wokalista, kompozytor oraz producent muzyczny.  Współpracuje na co dzień z najważniejszymi artystami w swoim kraju, występuje jako solista

z Orquesta Filarmónica de Costa Rica oraz z najbardziej znaną obecnie orkiestrą salsową Costa Rica, Son de Tikizia, 

której założycielem jest Walter Flores pięciokrotny laureat Latin Grammy Awards.

Luis Nubiola - Sax

Luis Nubiola, wybitny kubański saksofonista. Zdobywca nagrody ACAM (odpowiednika polskich Fryderków) za płytę

p.t. „914” w kategorii „Najlepszy jazzowy album roku 2009”. Najnowsza płyta Nubioli nagrana wspólnie z polskimi muzykami jazzowymi p.t. „Global Friendship” została wydana

w roku 2017 przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Alejandro Castro - Bass

Alejandro Castro Ujueta

Kostarykański kompozytor, aranżer i producent muzyczny.

Basista w Son de Tikizia, założyciel i dyrektor muzyczny w  CR Music All - Stars.

Skrzypek w Orquesta Sinfónica Nacional de Costa Rica.

Juan Pablo Rojas - Timbal

Juan Pablo Rojas Ramírez

Współpracował i doskonalił swój warsztat pod okiem Ericka Lópeza i Alberto Castro członków słynnej grupy El Tren Latino.
Na co dzień wyspółpracuje z uznanymi muzykami kostarykańskimi takimi jak: Walter Flores, Danilo Castro,
Mario Alvarez, Luis Nubiola, Nelson Segura, Marco Navarro.

Leonardo Nunez Soto - Conga

Leonardo Núnez Soto, 

Absolwent Universidad de las Ciencias y el Arte de Costa Rica. Od najmłodszych lat uczestnik wielu projektów i wydarzeń muzycznych w krajach Ameryki Centralnej.  Obecnie występuje z takimi muzykami jak: Pangui Mora, Raúl Díaz, Walter Flores, Danilo Castro, Mario Alvarez, Luis Nubiola, Nelson Segura, Marco Navarro.

David Chinchilla - Bongo

David Chinchilla,

kostarykański congero i bongosero, współpracujący z takimi zespołami jak La Seleccion - Madera Nueva oraz Erick Sanchez y su Orchestra z którymi brał udział w trasach koncertowych w Meksyku, Europie i Afryce.

Stavar - Piano

Michał STAVAR Stawarski, 

Jestem absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Wiedniu w klasie fortepianu jazzowego oraz pedagogiki. Założycielem oraz liderem kilku międzynarodowych formacji.
Oto kilka projektów, w których brałem udział lub byłem ich twórcą.

Oddział Zamknięty

Jazz Septet (Austria)

VINTAGE

STAVAR Jazz Project

El SALSERO (Costa Rica)

VIDEO:

Galeria zdjęć:

1. Pruszków. 31.10.2019